7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rašytojų klubo inf.

Rašytojų klubo inf.

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ – gyvas poezijos balsas jau 60 metų

Gegužės 12 d. 18 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, 14 val. Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje, 18 val. Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje prasidės jubiliejinis 60-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“.  

Rašytojų klubo inf.

Prasidedančiame „Poezijos pavasaryje“ poezijos bus daugiau nei pavasario

Gegužės 14 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje,  Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Klaipėdos Mūzų skverelyje prasideda didžiausias Lietuvoje literatūros renginys – 53-iasis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Jį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

 

Per 15 festivalio dienų įvyks 157 renginiai visoje Lietuvoje ir septyniose užsienio šalyse. Poetai su skaitytojais susitiks ne tik įprastose erdvėse, bet ir  netikėčiausiose vietose. Net jei orai ir toliau išliks nepavasariški.

Rašytojų klubo inf.

52-asis „Poezijos pavasaris“

Gegužės 15 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje ir Nacionaliniame Kauno dramos teatre prasideda didžiausias Lietuvoje literatūros renginys – 52-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Jį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

 

Per 15 festivalio dienų įvyks 146 renginiai visoje Lietuvoje ir septyniose užsienio šalyse: Airijoje, Baltarusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Šveicarijoje.

 

Festivaliui išleistas tradicinis poezijos almanachas su kompaktine plokštele. Almanacho sudarytojai Vytautas Stankus, Giedrė Kazlauskaitė, Nerijus Cibulskas, Gvidas Latakas atrinko 33 autorių kūrinius iš 2015 metų kultūrinės spaudos. Plokštelę parengė Mindaugas Nastaravičius. Almanache prisiminimais apie Marcelijų Martinaitį dalinasi Arnas Ališauskas, Rimvydas Stankevičius ir Neringa Dangvydė. Taip pat skelbiami unikalūs Balio Sruogos laiškai ir eilėraščiai bei Nidos Gaidauskienės esė apie Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę, publikuojami ir devynių užsienio autorių eilėraščiai (atrinko vertėjai Marija Mažulienė ir Vytas Dekšnys).